HORNÍ CEREKEV: Příbramská halová věž

27. dubna 2023

HORNÍ CEREKEV - PŘÍBRAM: Příbramská halová věž

Příbramská halová věž má nové rekordy v obou kategoriích.

V sobotu 22. dubna se na centrální hasičské stanici Příbram uskutečnila halová soutěže ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku. Šestý ročník netradiční soutěže ozdobily rekordy v kategoriích mužů i žen.

Po krátkém nástupu a uvítání všech závodníků začalo soutěžní klání, do kterého se letos přihlásilo 43 závodníků, z toho 34 mužů a 9 žen. V základním kole předvedl každý soutěžící tři pokusy, ze kterých o postupu a nasazení do další fáze závodu rozhodoval nejlepší z nich. Do vyřazovacích rozběhů se kvalifikovalo šestnáct mužů a čtyři ženy. Následným systémem pavouka pak postupovali pouze ti nejlepší, kteří se nakonec utkali o kovy nejcennější.

Mezi ženami opět obhájila prvenství z minulých let Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev. Navíc časem 7,42 s, který byl nejen nejlepším ženským výkonem dne, ale zároveň i novým rekordem trati, když svůj vlastní zápis z loňska vylepšila o jednu setinu sekundy. Ve finálovém rozběhu porazila Lucii Ledvinovou z SDH Úněšov, která se tak mohla těšit ze stříbra. Na třetím místě se umístila Anna Umnerová z SDH Dobřany.

Nejlepším Středočechem byl trochu překvapivě domácí Pavel Maňas, který časem 14.35 s skončil celkově na 9. pozici – a to i přesto, že jako organizátor soutěže původně startovat vůbec neměl.

Při slavnostním nástupu s vyhodnocením převzali vítězové poháry a hodnotné věcné ceny z rukou ředitele územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáše Horváta, Ph.D., a starosty SH ČMS OSH Příbram Bc. Václava Jankovského. Nechybělo ani tradiční vyhodnocení nejrychlejšího ženského a mužského pokusu, což si jejich držitelé za rekordní zápisy dvojnásob zasloužili, a také předání putovních pohárů.

Soutěž připravil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičským sportovním klubem Příbram z. s. Poděkování za přípravu i hladký průběh závodu patří všem organizátorům a rozhodčím. Sponzorům a partnerům děkujeme za nejen finanční podporu při uspořádání této akce.