Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistČESKÉ BUDĚJOVICE: Dva opilý nezletilci

16. května 2023

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Dva opilý nezletilci

Výjezd strážníků na rušení nočního klidu odhalil dva opilé nezletilce.

Spánek obyvatel Pražského předměstí narušila v sobotu nad ránem hlučná skupinka procházejí ulicí. Z rušení nočního klidu se však nakonec vyklubalo odhalení dvou mladistvých pod vlivem alkoholu. Patnáctiletý chlapec dokonce alkohol sám koupil a vypil ho se svým o rok starším kamarádem. Případ bude mít dohru.

V sobotu 13. května v jednu hodinu v noci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o hlučné skupině procházející Jírovcovou ulicí, která měla údajně odpalovat pyrotechniku a kopat do popelnic. Strážníci skupinu sedmi osob zastihla nedaleko. Rušení nočního klidu nebo ničení cizího majetku všichni přítomní shodně popřeli.

Ilustrační foto Mapy Google

Strážníci mezitím prověřili, že za nimi nezůstaly žádné škody. Při kontrole jejich totožností se však ukázalo, že mezi nimi je i patnáctiletý a šestnáctiletý chlapec. Oba zjevně pod vlivem alkoholu. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u nich ukázala 0,85 a 0,74 ‰. Mladší z nich dokonce strážníkům přiznal, že sám zakoupil lahev tvrdého alkoholu, který vypil se svými kamarády. Strážníci následně oba nezletilce předali do rukou rodičů.

Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán a oddělení sociálně právní ochrany dětí. Za prodej nebo podání alkoholu osobě mladší 18 let hrozí fyzické osobě pokuta až 150 tisíc korun. V případě, že alkohol prodá nebo podá osobě mladší 18 let právnická nebo podnikající fyzická osoba, správní orgán může uložit pokutu až 1 milion korun. Za přestupek navíc hrozí zákaz činnosti až na 2 roky.

Zdroj: Městská policie České Budějovice.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum