Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistČESKÉ BUDĚJOVICE: Služební pes Miník opět úspěšný

6. června 2023

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Služební pes Miník opět úspěšný

Tentokrát vyčenichal hledaného muže v celostátním pátrání. Jihočeská policie na konci května informovala veřejnost o úspěšné práci služebního psa Miníka, kterému se podařilo vypátrat muže, který se rozhodl ukončit svůj život:

https://www.policie.cz/clanek/pes-vypatral-sebevraha.aspx

Jen o dva dny později předvedl Miník opět skvělou práci, když se svým pánem, psovodem ze skupiny Základních kynologických činností České Budějovice prováděl kontrolu chatové oblasti v katastru obce Jankov. Zkontrolovali několik objektů a při kontrole poslední chaty zamířil Miník dále do lesa. Po chvíli se ozval štěkot, kterým pes neomylně označil osobu, která se v lese pohybovala.

Psovod následně zjistil, že se jedná o muže, který se do této oblasti vydal na základě doporučení svých kamarádů, protože by zde měly být vltavíny. Nelegální těžby se nedopouštěl, pouze místo procházel. Policista následně provedl lustraci a zjistil, že je tento muž (49 let) z Liberecka v celostátním pátrání, protože na něj byl vydán rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci příkaz k zatčení pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Na místo byli vysláni policisté z oddělení hlídkové služby, kteří hledaného muže eskortovali na obvodní oddělení Boršov nad Vltavou k provedení dalších úkonů.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum