Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistKUTNÁ HORA: Dopravně bezpečnostní akce

8. června 2023

KUTNÁ HORA: Dopravně bezpečnostní akce

Na řidiče a jejich chování na silnicích dohlížel policejní dron.

Začátkem měsíce června 2023 se policisté v Kutnohorském kraji zapojili do dopravně bezpečnostní akce s preventivním charakterem, která byla zaměřena na dodržování pravidel silničního provozu při jízdě v křižovatkách, respektování dopravního značení, způsobu jízdy a jízdy v jízdních pruzích, primárně pak na povinnost používání dětských autosedaček a bezpečnostních pásů, nejen u řidičů, ale také u spolujezdců. Dále se hlídky zaměřily na telefonování a držení záznamového zařízení za jízdy v ruce, dodržování stanovené rychlosti, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel, dodržování ostatních obecně platných ustanovení dle zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Ilustrační foto Mapy Google

Současně se policisté zaměřili na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech. V dopravně bezpečnostní akci bylo po celou dobu konání plně využito technické vybavení policistů, především bezpilotní letadlo „dron“, monokulární dalekohled a jiná záznamová zařízení.

Cílem akce bylo snížení počtu a následků dopravních nehod, ovlivnění nekázně účastníků silničního provozu a tím i pokles nepříznivého vývoje dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích.

Do akce bylo nasazeno 12 policistů z dopravní a pořádkové služby, kteří zkontrolovali celkem 84 vozidel. V rámci provedených kontrol policisté zjistili 30 přestupků, z toho ve 22 případech řidič porušil stanovenou rychlost. Dále ve třech případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy a ve třech případech provozované vozidlo nemělo vyhovující technický stav.

Pozitivní výsledek dechové zkoušky na alkohol nebyl zjištěn u žádného řidiče.

Na závěr upozorňujeme, že policisté kontrolují používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů nejen při dopravně bezpečnostních akcích, ale i při běžném výkonu služby.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum