Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistTÁBOR: Řidič pod vlivem alkoholu

8. června 2023

TÁBOR: Řidič pod vlivem alkoholu

Policisté muži naměřili přes 1,6 promile alkoholu v dechu.

V uplynulých dnech sdělili táborští dopravní policisté ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky osmatřicetiletému muži z Frýdeckomístecka.

Dne 26. května 2023 krátce před půl desátou hodinou večerní zastavili dopravní policisté v ulici Brigádníků v Táboře osobní vozidlo tovární značky Renault. Při kontrole projevoval řidič známky opilosti, proto policisté přistoupili k provedení odborného měření na alkohol.

Ilustrační foto Mapy Google

Dechová zkouška přístrojem Dräger byla pozitivní s hodnotou přes 1,6 promile alkoholu v dechu. Muž se podrobil i lékařskému vyšetření v nemocnici, spojenému s odběrem biologického materiálu. Provedená expertíza potvrdila naměřené hodnoty. Při kontrole řidiče se navíc ukázalo, že je v evidenci řidičů veden jako neřidič s platnou blokací řidičského oprávnění.

Každý řidič by měl mít na paměti, že alkohol za volant nepatří. Alkohol zpomaluje reakce, činí člověka méně pozorným, ale současně dává falešný pocit sebedůvěry. Alkohol a jiné návykové látky patří mezi časté příčiny dopravních nehod. Jízda pod vlivem návykových látek je v České republice zákonem zakázána.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum