Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistHUMPOLECKO: Podnapilá řidička

21. září 2023

HUMPOLECKO: D1 Koberovice - Podnapilá řidička

Na kličkující auto upozornil všímavý řidič. Silně podnapilá žena řídila vozidlo na dálnici D1, ve vozidle vezla sedmiměsíční dítě.

Za neuvěřitelnou nezodpovědnost a doslova hazard se životem svým a svého malého dítěte – tak by se dalo označit jednání ženy, která projížděla s osobním vozidlem v pondělí 18. září po dvaadvacáté hodině po dálnici D1 ve směru jízdy na Prahu.

Její poněkud zvláštní styl jízdy, při které kličkovala po dálnici, snižovala a zvyšovala rychlost, si naštěstí krátce před půl jedenáctou v noci všiml řidič, který je po dálnici za ní. Tento řidič událost oznámil na linku tísňového volání 158. Tento řidič policistům uvedl, že se jedná o osobní vozidlo značky VW Golf s německou registrační značkou. Operační důstojník tuto informaci okamžitě předal dostupným policejním hlídkám, které zajišťovaly výkon služby na úseku dálnice D1 a v její bezprostřední blízkosti. Deset minut před třiadvacátou hodinou se znovu ozval stejný řidič s tím, že řidička s osobním vozidlem sjela z dálnice D1 na 82. kilometru na exitu Koberovice a na tomto sjezdu zůstala stát. Podle vyjádření muže, který událost oznamoval a jel za podivně jedoucím vozidlem až na sjezd Koberovice, za volantem seděla silně podnapilá žena, která chtěla pokračovat v jízdě. Mezitím už byla na místě policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov.

Při kontrole vozidla a řidičky policisté zjistili, že kromě řidičky je ve vozidle převážen ještě kojenec. Policisté vyzvali řidičku, aby předložila doklady potřebné k řízení a provozu vozidla a poté ji vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní. Při následném odborném měření byly naměřeny pozitivní hodnoty – 2,76 a 2,78 promile alkoholu v dechu.

Ilustrační foto Mapy Google

Vzhledem k tomu, že se ve vozidle nacházelo miminko, policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu k posouzení jeho zdravotního stavu. Současně vyrozuměli pracovnici orgánu sociálně právní ochrany dětí, protože bylo nutné postarat se o dítě v době, kdy budou ze strany Policie ČR s podnapilou řidičkou vedeny procesní úkony. Sedmatřicetiletá řidička – jednalo se o cizinku slovenské národnosti - měla trvalé bydliště na území Německa a v České republice neměla nikoho blízkého, komu by bylo možné svěřit její sedmiměsíční dceru. Řidička na místě nesouhlasila s naměřenými hodnotami a žádala odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Odběr krve byl zajištěn v nemocnici v Pelhřimově, kam matku i kojence doprovázela kromě policistů i sociální pracovnice. Osobní vozidlo zůstalo stát na sjezdu z dálnice, kde nebránilo provozu. Řidička si vozidlo uzamkla a vzala si k sobě všechny osobní a cenné věci.

Před policisty a sociální pracovnicí stálo rozhodnutí, kde žena stráví spolu s kojencem zbytek noci do doby, než vystřízliví. Policejní hlídka převezla ženu s jejím dítětem na dálniční oddělení do Velkého Beranova, kde jim policisté dali k dispozici tranzitní místnost, která je vybavena pohovkou, a v místě s nimi byla i sociální pracovnice. Ze strany policistů bylo v místě zajištěno střežení osoby, která byla podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V průběhu noci se nakonec podařilo zajistit pro ženu i dítě umístění do speciálního zdravotního zařízení v Jihlavě a i zde bylo zajištěno její střežení ze strany policistů z dálničního oddělení Velký Beranov za přítomnosti sociální pracovnice.

Krátce po poledni byla žena, která do té doby vystřízlivěla, převezena na dálniční oddělení Velký Beranov, kde proti ní byly vedeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení a žena si odpoledne převzala podezření. Poté byla propuštěna na svobodu.

„S podobným případem nezodpovědnosti jsem se za dobu své služby u Policie České republiky, nesetkal. V noci jsme hledali to nejlepší řešení zejména s ohledem na potřeby sedmiměsíční holčičky, protože pokud bychom zajistili pouze podnapilou řidičku, tak bychom ji umístili na protialkoholní záchytnou stanici. V tomto případě jsme museli po konzultaci s lékaři a sociální pracovnicí postupovat velice citlivě a opatrně,“ uvedl npor. Bc. Jiří Chvátal, zástupce vedoucího Dálničního oddělení Velký Beranov.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum