Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistD1: Silně podnapilý řidič

9. října 2023

D1: Silně podnapilý řidič

Silně podnapilý muž projížděl po dálnici D1. Řidič skončil po silniční kontrole na protialkoholní záchytné stanici.

Za nezodpovědnost a hazard se životem svým i ostatních účastníků silničního provozu – tak by se dalo označit chování jednapadesátiletého řidiče, který projížděl s osobním vozidlem Škoda Octavia s českou registrační značkou v pátek 6. října odpoledne po dálnici D1 ve směru jízdy na Prahu.

Poněkud zvláštního a velmi nebezpečného stylu jízdy si krátce po šestnácté hodině všiml jiný řidič, který kontaktoval linku tísňového volání 158. Policistům na integrovaném operačním středisku uvedl, že podezřelý řidič s osobním vozidlem jede úsekem kolem 146. kilometru směrem na Prahu, kličkuje po dálnici, jede ze strany na stranu, předjíždí vozidla velice nebezpečným způsobem, kdy se snaží natlačit mezi auta jedoucí v levým a pravém jízdním pruhu. Oznamovatel také podrobně popsal osobní vozidlo, včetně uvedení registrační značky. Operační důstojník tuto informaci okamžitě předal dostupným policejním hlídkám dálničního oddělení Velký Beranov, které se tou dobou pohybovaly po tělese dálnice.

Ilustrační foto Mapy Google

Jedna z hlídek na 119. kilometru dálnice podivně jedoucí osobní vozidlo odpovídající popisu zpozorovala. Policisté vozidlo zastavili k provedení silniční kontroly na 104. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. Řidiče vyzvali, aby předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla a poté k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní, když naměřená hodnota dosáhla hodnoty 3,11 promile alkoholu v dechu, což bylo zjištěno na základě odborného měření na alkohol v dechu kalibrovaným detekčním přístrojem. Pozitivní výsledek měla i opakovaná dechová zkouška - 2,91 promile alkoholu v dechu. Muž cestoval ve vozidle sám. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a požití alkoholu před jízdou doznal. Policisté řidiče, který byl důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, zadrželi a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. V sobotu v dopoledních hodinách si řidiče policisté vyzvedli a převezli na dálniční oddělení Velký Beranov k provedení dalších procesních úkonů. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení. Muži jsme sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a poté byla propuštěn na svobodu.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum