Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistD1: 229 km za hodinu

9. října 2023

D1 - HUMPOLEC - JIHLAVA: 229 km za hodinu

Řidič se řítil po dálnici D1 rychlostí 229 kilometrů.

Řidič osobního vozidla značky Nissan GT-R R35 s českou registrační značkou překročil v sobotu 7. října odpoledne kolem půl třetí při jízdě po dálnici D1 nejvyšší povolenou rychlost, když úsekem v Kraji Vysočina projížděl rychlostí až 229 kilometru v hodině.

Rychle jedoucí vozidlo zaregistrovala policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov, která vykonávala ve vozidle BMW dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu. Hlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem, které následovala po dálnici D1 ve směru jízdy na Prahu, přičemž osobní vozidlo jelo stále v levém jízdním pruhu. Vozidlu byla nejprve naměřena rychlost 225 km/h, a to na dálnici D1 v úseku 97. kilometru ve směru jízdy na Prahu, poté rychlost 227 km/h na dálnici D1 v úseku km 93. kilometru ve směru jízdy na Prahu a jako poslední mu byla naměřena rychlost 229 km/h na dálnici D1 v kilometru 92,5 ve směru jízdy na Prahu.

Vozidlo bylo s ohledem na bezpečnost a plynulost provozu na dálnici předepsaným způsobem zastaveno na dálniční odpočívce v úseku 89. km dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu před tamní čerpací stanicí. Řidiče policisté vyzvali, aby při silniční kontrole předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla. Sedmatřicetiletý muž cestoval ve vozidle sám. U řidiče byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. S řidičem bylo jeho přestupkové jednání projednáno, kdy mu policisté sdělili, že tento přestupek nelze projednat na místě, a proto bude protiprávní jednání oznámeno k projednání správnímu orgánu, který povede správní řízení.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum