Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistJIHLAVSKO: Andělé strážní

10. ledna 2024

HUMPOLECKO - JIHLAVSKO: Andělé strážní

Andělé strážní z cizinecké policie. Každé ocenění od veřejnosti policisty vždy velmi potěší.

Překrásný dopis, který oceňuje výkon služby policistů z Vysočiny dorazil prostřednictvím e-mailu tento týden ze Zlína. „Jejich hrdinské chování si budu pamatovat celý život,“ napsala paní Marta ze Zlína vedoucímu odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Měla přitom na mysli policejní hlídku odboru cizinecké policie ve složení Zlín prap. Bc. Kristýna Tománková a nstržm. Bc. Patrik Švácha.

Tato dvojice nastoupila v pátek 5. ledna na noční službu, kterou vykonávala na dálnici D1. Před devátou hodinou večer byla tato hlídka vyslána z pokynu operačního důstojníka k vozidlu, které mělo poruchu a tvořilo překážku v silničním provozu.

„Na 101,6 km dálnice mi auto vypovědělo službu. Přestalo být ovladatelné a zhasla mi světla, odešlo řízení. Zůstala jsem v uzamčeném voze, po tmě v obrovském strachu o život a nešla mi stáhnout okénka ani otevřít dveře. Blokovala jsem dopravu a klaksony a brzdy pištěly,“ píše v děkovném dopise paní Marta ze Zlína. Kontaktovala proto tísňovou linku 112 a prostřednictvím této linky bylo vyrozuměno operační středisko policie a na místo vyslána nejbližší policejní hlídka.

„V tento moment mi do života vstoupili dva úžasní lidé. Svými silami mi odtlačili vůz ke kraji. Naprosto profesionální přístup převálcoval ten jejich lidský. Uklidňovali mě, mluvili se mnou a zůstali až do příjezdu odtahové služby. Chci, ať víte, jaké skvělé máte lidi ve svých řadách,“ napsala řidička a uvedla registrační značku vozidla a osobní číslo policistů. „Pro mě to nejsou čísla, ale Andělé strážní. Prosím vyřiďte jim mé poděkování. I od mé rodiny. Přeji těmto mladým lidem hodně úspěchů v jejich práci. A i když mi časem z paměti vymizí jejich obličeje, jejich hrdinské chování si budu pamatovat celý život. S hlubokou úctou a vděčnosti píši tyto řádky,“ uzavírá dopis paní Marta.

Oba policisté byli obsahem dopisu mile překvapeni a uvedli, že si každého ocenění a poděkování od veřejnosti velmi váží, protože někteří lidé stále vnímají Policii ČR pouze jako represivní složku. Tito dva mladí policisté svým jednáním dělají dobré jméno celému krajskému policejnímu ředitelství a heslo „pomáhat a chránit“ plní beze zbytku.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum