Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistDÁLNICE D1: Uzavírka dálnice D1

22. března 2024

DÁLNICE D1: Uzavírka dálnice D1

Dálnice D1 se o víkendu zcela uzavře. Policisté budou mít po celou dobu uzavírky D1 v terénu vyšší počet policistů.

V souvislosti se sobotní úplnou uzavírkou dálnice D1 v úseku mezi Velkým Beranovem (EXIT 119) a Měřínem (EXIT 134) v obou směrech z důvodu demolice nadjezdu nad dálnici v km 126 připravili policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina dopravně - bezpečnostní opatření, které bude spočívat v dohledu nad bezpečností a plynulostí dopravy na dálnici D1 i na objízdných trasách. Do bezpečnostního opatření se zapojí především policisté z dálničního oddělení Velký Beranov, kteří plánují výkon služby na třinácti stanovištích.

„Na základě místní znalosti jsme vyhodnotili celou situaci, a to zejména s ohledem na možné komplikace, které by mohly hrozit v dopravě zejména na objízdných trasách. Vycházeli jsme také ze zkušeností při demolicích nadjezdů v předchozích letech,“ uvedl npor. Bc. Jiří Šoukal, vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov, který bude velitelem sobotního bezpečnostního opatření.

V sobotu ve večerních hodinách začne stavební firma s demolicí nadjezdu na 126. kilometru dálnice. Stavební práce by měly být zahájeny ve 21:00 hodin a ukončeny by měly být v neděli ráno do 9:00 hodin. Práce na této demolici si vyžádají kompletní uzavření dálnice D1 v daném úseku v obou směrech a veškerý provoz K omezení provozu na dálnici ale dojde již v pátek 22. března, kdy budou probíhat přípravy na samotné snesení nadjezdu a provoz po dálnici bude již v pátek veden pouze v jednom jízdním pruhu v každém směru jízdy. To může způsobovat problémy při silnějším provozu a mohou se před místem nárazově tvořit kolony.

Ilustrační foto Mapy Google

Pro úplnou uzavírku dálnice byly stanoveny objízdné trasy - pro vozidla nad 3,5 tuny povede objízdná trasa obousměrně mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín po silnici II/602 přes obec Řehořov. Vozidla ve směru od Prahy sjedou z dálnice na 119. kilometru a budou pokračovat po silnici II/602 a na dálnici znovu najedou v Měříně na 134. kilometru. Vozidla jedoucí po dálnici ve směru od Brna sjedou z dálnice v Měříně a po silnici II/602 budou pokračovat směrem k Velkému Beranovu a na nájezdu na 119. kilometru se vrátí na dálnici a budou pokračovat v jízdě na Prahu.

Pro vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny bude objízdná trasa vedena rovněž obousměrně, a to po silnicích II/353 a II/348 přes Zhoř, Stáj, Arnolec a Černou V obci Arnolec se kvůli prudké a úzké zatáčce doprava rozdělí a objízdná trasa směrem na Brno bude vedena směrem k obci Jersín a odtud do obce Černá. Na bezpečnost a plynulost silničního provozu na objízdných trasách a dodržování stanoveného přechodného dopravního značení budou dohlížet policejní hlídky.

„Jak na dálnici D1, tak na silnicích, po nichž objízdná trasa povede, jsme proto početně posílili naše hlídky. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov po dobu uzavírky zaujmou stanoviště na objízdných trasách, abychom byli schopni v případě potřeby nebo vzniku mimořádné události rychle reagovat a provoz usměrňovat,“ doplnil velitel opatření.

I když zhotovitel pro snášení nadjezdu zvolil noc ze soboty na neděli, kdy je na dálnici D1 skutečně výrazně slabší provoz, nelze nikdy přesně stanovit kolik vozidel v průběhu této dvanáct hodin trvající uzavírky po dálnici D1 pojede. A právě všechna tato vozidla budou svedena na objízdnou trasu. Úkolem policistů bude především monitorovat provoz a v případě potřeby budeme provoz v místě, kde by vznikly nějaké problémy, okamžitě usměrňovat.

Hlídky na pevných stanovištích budou uzavření dálnice řešit ve spolupráci se stavební firmou a firmou, která má na starosti přechodné dopravní značení. Policisté nejdříve provoz v daném směru zpomalí a poté svedou vozidla na objízdnou trasu a dálnici v místě zcela uzavřou.

Chceme proto apelovat na všechny řidiče, kteří v sobotu večer, v noci a v neděli ráno pojedou kvůli uzavřené dálnici po objízdných trasách, aby zbytečně neriskovali a chovali se ukázněně. Největší komplikaci, která by mohla nastat, by byla zbytečná dopravní nehoda na objízdné trase, protože pak by mohlo hrozit nebezpečí, že se i na objízdné trase doprava se výrazně omezí nebo dokonce zcela zastaví.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum