Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistZNOJMO: Pozvánka na akci pro cyklisty

ZNOJMO: Na kole jen s přilbou. FOTOGALERIE z akce 20. srpna 2020. Velkým lákadlem pro cyklisty bylo alkoholové kolo. Policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje v uplynulých dnech opakovaně zrealizovali preventivní akce zaměřené na cyklisty. Tentokrát akce probíhaly na Brno venkově a dále ve Znojmě. Ve Znojmě zvolili policisté cyklistům velmi oblíbené místo, začátek Gránického údolí, kde měli své stanoviště společně s Týmem silniční bezpečnosti a Cyklo klubem Znojmo. Kolegové z Týmu silniční bezpečnosti se zaměřovali zejména na význam a nutnost nošení cyklistické přilby a to i díky svému projektu Na kole jen s přilbou.

Policisté upozorňovali zejména na bezpečný pohyb na cyklostezkách, na ohleduplnost, na přiměřenou rychlost, na povinnou výbavu kola, ale také na vhodné oblečení a obutí a význam reflexních doplňků. Nezapomněli zmínit ani význam zvonku, který montovali těm cyklistům, kteří jej neměli. Velmi zajímavou součástí této akce a lákadlem pro cyklisty byla přítomnost kolegy z Cyklo klubu Znojmo, který měl mimo jiné k dispozici "alkoholové kolo". Zájemci si tak mohli vyzkoušet, jak může být jízda na kole pod vlivem alkoholu nebezpečná a hlavně, jak těžko je kolo v tomto stavu ovladatelné. Podobné preventivní akce budou probíhat i nadále. Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum