Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPRACHATICE: Beseda pro seniory

20. listopadu 2022

PRACHATICE: Beseda pro seniory

Senioři se dozvěděli důležité informace o tom, jak se nestát obětí trestného činu a jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu.

V pondělí 14. listopadu proběhla v prostorách seniorského spolku „Senioři ČR, z.s.“ v Prachaticích beseda s policistkou z Oddělení tisku a prevence, Územního odboru Prachatice, por. Martinou Joklovou. Beseda byla určena právě pro nejvíce zranitelnou skupinu osob, kterou bezpochyby ti dříve narození jsou.

Senioři se seznámili se zásadami, jejichž dodržování je důležité při předcházení trestné činnosti a k eliminaci možných rizik, která starším lidem hrozí. Vyslechli si nejen konkrétní případy z praxe, kdy se oběťmi stali senioři, ale také rady, jak se v krizové situaci zachovat.

Okruh témat byl široký, od bezpečného pohybu v silničním provozu, přes bezpečné nakupování, mezi která určitě nepatří taška pověšená na nákupním vozíku s peněženkou bez dozoru, až po různé nekalé praktiky páchané prostřednictvím informačních a komunikačních technologií, kterými dnešní senioři v nemalé míře také disponují.

O tom, že platit za zboží předem nebývá bez rizika, se mohli senioři přesvědčit na skutečných případech z Prachaticka, které jim byly prezentovány.

Přednáška se setkala s kladným ohlasem zúčastněných, kteří po ukončení programu obdrželi informační brožuru „Obezřetný senior“ a reflexní prvky.

Doporučujeme seniorům:

Nedůvěřujte neznámým lidem

Nikoho cizího nevpouštějte do svého bytu

Nepodléhejte vidině snadného zbohatnutí – výhra v loterii, zdánlivě levné zboží

Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo Vás požádá o peníze

Nesvěřujte cizím osobám své úspory

Ověřte si informace od cizí osoby, byť by byly velmi lákavé a sebereálnější

Poraďte se s nejbližšími, než dáte peníze člověku, který od vás žádá peněžní „pomoc“

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

PRACHATICE: Beseda pro seniory

PRACHATICE: Beseda pro seniory.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum