AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistSTRAKONICE: Nebezpeční řidiči

3. května 2022

STRAKONICE: Nebezpeční řidiči

Alkohol za volantem, maření výkonu úředního rozhodnutí i nehoda.

Ve dnech 30. dubna a 1. května 2022 policisté na Strakonicku odhalili v rámci silničních kontrol hned několik hříšníků.

Dne 30. dubna 2022 po 21 hodině ve Strakonicích v ulici Boubínská zastavili 22letého cizince, který řídil osobní automobil Citroen. Řidič se podrobil na výzvu hlídky orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který ukázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Mladý řidič za volantem neměl co dělat. Od roku 2021 má navíc okresním soudem uložen trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel platný do května 2024, a to za přečin Ohrožení pod vlivem návykové látky. Přesnou hodnotu návykových látek v době jízdy ukáže až výsledek odběru biologického materiálu, kterému se po silniční kontrole řidič v nemocnici podrobil.

Ilustrační foto Mapy Google

Policistům se nevyhnul ani řidič vozidla Opel Zafira, kterého hlídka zastavila a kontrolovala 30. dubna 2022 po 20 hodině v ulicích města. Provedenou lustrací policisté zjistili, že 22letý muž ze Strakonic má vysloven správní trest zákaz řízení motorových vozidel s účinností do dubna 2023.

V sobotu 30. dubna 2022 řešili dopravní policisté také nehodu v obci Číčenice. Řidič vozidla VW Sharan jedoucí ve směru jízdy Týn nad Vltavou - Vodňany nezvládl při projíždění zatáčky řízení vozidla a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval a poškodil betonovou obrubu chodníku. Místo aby nehodu oznámil, z místa odjel. Řidiče následně vypátrala policejní hlídka Obvodního oddělení Volyně, která u něj provedla dechovou zkoušku. Řidič nadýchal 2,23 promile alkoholu v dechu. Dvaačtyřicetiletý muž z Vodňanska není ani držitelem řidičského oprávnění, a to z důvodu platné blokace dokladů.

Kontroly na silnicích pokračovali také 1. května 2022. Ráno ve 4,50 hod. dopravní policisté zastavili řidiče osobního automobilu Renault v ulici V Lipkách ve Strakonicích. Policisté během silniční kontroly provedli dechovou zkoušku, kdy naměřili řidiči hodnoty 2,86 a 3,10 promile alkoholu v dechu.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum