Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistSTRAKONICE: Další podvod

4. června 2022

STRAKONICE: Další podvod

Buďte obezřetní a neotevírejte žádné odkazy zaslané sms zprávou a nevyplňujte žádné údaje ani kódy. Neznámý pachatel zaslal na telefonní číslo 46letého muže SMS zprávu ve znění: „na váš účet byla zaslána refundace daní“ s odkazem, po jejímž rozkliknutí se příjemci zobrazila stránka s výběrem ikon různých bank. Poškozený vybral banku, ve které má založený běžný účet a vyplnil požadované údaje – uživatelské jméno, datum narození a potvrdil aplikaci George klíč ke schválení transakce. Domníval se totiž, že se jedná o schválení přeplatku na daních ve výši 14 000 korun. Když mu ale poté přišla zpráva o schválení k navýšení denního limitu na částku 700 000 korun, zpozorněl a schválení nepotvrdil.

Ilustrační foto Mapy Google

Posléze ale zjistil, že z jeho běžného účtu mu neznámý pachatel stačil neoprávněně odčerpat částku 200 000 korun a 500 000 tisíc korun převést z jeho spořícího účtu na jeho běžný účet. Buďte obezřetní! Pachatelé podobnými způsoby takto osloví stovky lidí a ví, že u některých uspějí. Proto o těchto praktikách podvodníků informujte co nejvíce svých přátel a vždy pamatujte na stále opakující se rady: Nikdy neotevírejte žádné odkazy zaslané sms zprávou a nevyplňujte žádné údaje ani číselné kódy! Než něco takového uděláte, raději si zaslanou informaci ověřte, než bude pozdě. Chraňte si své úspory.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum