Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistHAVLÍČKOBRODSKO: Utekl od nehody

12. května 2024

HUMPOLECKO - HAVLÍČKOBRODSKO: Utekl od nehody

Od dopravní nehody řidič utekl. Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 11. května patnáct minut po čtvrté hodině ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy na Havlíčkobrodsku. Řidič projížděl s vozidlem Škoda Octavia po komunikaci v obci Skála a jel od obce Boňkov směrem ke tříramenné křižovatce s komunikaci I/38. Při průjezdu levotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost vozidla, kdy najel vpravo na krajnici a narazil přední částí vozidla do vzrostlého živého plotu a do rohu kamenné zdi u domu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a dále ke zranění třech spolujedoucích z vozidla Škoda, kteří zůstali na místě dopravní nehody mimo vozidlo. Majitelka budovy, do které auto narazilo, na místě dopravní nehody prováděla prvotní ošetření osob a zavolala na místo složky integrovaného záchranného systému a čekala na jejich příjezd. Řidič osobního vozidla z místa nehody ještě před příjezdem záchranářů utekl někam směrem k nedaleké chatové oblasti Kachlička.

Proto byl na místo k pátrání po řidiči povolán psovod se služebním psem. Spolujedoucí z vozidla byli na místě dopravní nehody ošetřeni ve vozidlech zdravotnické záchranné služby a následně odvezeni do nemocnice Jihlava. Krátce po šesté hodině ranní vypátral psovod se služebním psem podezřelého u řidiče. Policisté pětadvacetiletého muže vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní na alkohol s mařenou hodnotou 1,49 promile alkoholu v dechu. Následně policisté provedli opakovanou dechovou zkoušku s výsledkem 1,36 promile alkoholu v dechu. Dále byl řidič poučen a vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem žilní krve v nemocnici Havlíčkův Brod, kterému se podrobil. Řidič na místě dopravní nehody opakovaně uváděl, že uplatňuje technickou závadu na vozidle, kdy mu měly dle jeho vyjádření selhat brzdy. Policisté lustrací zjistili, že řidič má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel. Při nehodě vznikla škoda ve výši 70 000 korun. Případem dopravní nehody a dalším šetřením se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

HAVLÍČKOBRODSKO: Utekl od nehody

HAVLÍČKOBRODSKO: Utekl od nehody.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum