Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistSTRAKONICE: Kdo je tady šašek?

14. března 2023

MĚSTSKÁ POLICIE STRAKONICE: Kdo je tady šašek?

Na otázku, co je vodorovné dopravní značení V12c nebo V12d, pravděpodobně nikdo nebude znát odpověď. Ovšem když se řekne žlutá čára, ví každý, oč jde. Dost řidičů se však chová tak, jakoby žluté čáry ve vozovce či na obrubnících byly neviditelné. Protože je opakování matkou moudrosti, není od věci připomenout, že žlutá nepřerušovaná čára avizuje zákaz zastavení i stání a žlutá přerušovaná čára zákaz stání (tady lze pouze zastavit, nikoliv stát). Porušení tohoto dopravního nařízení je přestupkem. Hříšníka to může stát až 2000 korun.

Podle statistik žije v Česku deset procent barvoslepých lidí. Budiž, může se stát, že si svého plechového miláčka postaví na žlutou čáru takto handicapovaný člověk. Ale že by oněch deset procent žilo zrovna ve Strakonicích? Městská policie řešila v únoru 420 přestupků v dopravě. Na pokutovou smeč strážníkům nahráli nejvíce právě ti, kteří žluté čáry ignorovali. Jeden ze šoférů dokonce popustil uzdu své aroganci a nadával hlídce do šašků za to, že chytře zaparkoval na žlutých čárách v Sokolovské ulici, kde je výjezd pro hasičské vozy.

Top ignoranti za únor v galerii Městské policie Strakonice.

FOTO: Ulice - Družstevní, Havlíčkova, Luční, Sídliště Mír, Poděbradova, Sokolovská, Stavbařů.

Zdroj: Městská policie Strakonice.

Další zprávy čtěte zde >>>

Velky-beranov-6-3

STRAKONICE: Kdo je tady šašek?

STRAKONICE: Kdo je tady šašek?


 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum