Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistJIHLAVSKO: Kontraband cigaret a vína

11. dubna 2023

JIHLAVSKO: Kontraband cigaret a vína

Na cestu do Disneylandu dva Rumuni naložili také kontraband cigaret a vína.

Dva automobily na přívěsu, stejnokroje určené pro pařížský Disneyland uvnitř dodávky, ale také nelegálně přepravované víno a cigarety ukryté v tajných schránkách chtěli přepravit ze své domoviny do Francie dva Rumuni, které ve středu večer na dálnici vytipovali ke kontrole vysočinští celníci.

Na 119. kilometru D1 zastavili celníci ve 21 hodin dodávkové vozidlo Mercedes, které následně navedli ke kontrole do areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočina u exitu 112. Na dotaz hlídky, zda jsou přepravované nějaké vybrané výrobky, řidič odpověděl, že převáží 125 krabic vína, ke kterým ovšem předložil pouze mezinárodní přepravní doklad CMR, nikoliv doklad prokazující zdanění vybraných výrobků. Celkem se jednalo o množství 562,5 litrů, které bylo z výše uvedeného důvodu zajištěno.

Víno bylo vyskládáno v zadní části dodávky za oblečením, které muselo být vyndáno z vozidla ven a ke kontrole byl přivolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání cigaret. Ten označil místo u průduchů dřevotřískových bočních stěn vozidla, které byly následně demontovány odvrtáním nýtů a v jedné boční stěně byl odhalen větší počet krabiček cigaret, přilepených ke stěně lepící páskou. Celkem se jednalo o 15 200 kusů cigaret různých značek, přičemž v rámci Evropské unie lze přepravovat maximálně 800 kusů. Jelikož nebyly předloženy doklady prokazující zdanění tabákových výrobků, byly cigarety zajištěny a vyměřena k nim spotřební daň ve výši 60 tisíc korun, kterou musí řidič vozidla uhradit.

Zdroj: Celní správa.

JIHLAVSKO: Kontraband cigaret a vína

JIHLAVSKO: Kontraband cigaret a vína.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum