Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistKUTNÁ HORA: Policistka zastavila vlak

13. května 2023

KUTNÁ HORA: Policistka zastavila vlak

Policistka zastavila vlak a zabránila tak možné tragédii.

Uvízlý kamion na železničním přejezdu značně zdramatizoval situaci ve chvíli, kdy se spustila signalizace upozorňující na na přijíždějící vlak. Policistka i strojvedoucí z vlaku naštěstí zareagovali naprosto profesionálně.

V pátek, 21. dubna 2023, došlo k události, která mohla skončit tragicky, ale díky rychlému a profesionálnímu jednání policistky a strojvedoucího, Rostislava Kučery, se podařilo neštěstí zabránit.

V inkriminovaný den došlo na silnici I/38 u obce Bratčice k čelní srážce dvou osobních vozidel, kvůli které museli policisté provoz na této komunikaci uzavřít.Objízdná trasa vedla přes obec Hostovlice, kterou protíná na jejím počátku železniční přejezd.

A právě na tomto železničním přejezdu uvízl z důvodu náhlé technické závady kamion s přívěsem. V době, kdy jej jeho řidič přejížděl, přetrhla se vzduchová hadice spojující nákladní soupravu, čímž došlo k zablokování kol a kamion zůstal stát přímo na přejezdu.

V době této kolize prováděla hlídka složená ze dvou policistek odklon dopravy na křižovatce se silnicí I/38, která byla uzavřená z důvodu předešlé nehody dvou osobních vozidel, přičemž jedna z řidiček čekající v koloně na objízdné trase upozornila policistku na uvízlý kamion na železničním přejezdu.

V tu chvíli policistka z hlídky, pprap. Lucie Ďoubalová, z dopravního inspektorátu v Kutné Hoře, bez váhání kontaktovala operační středisko, aby o vzniklé situaci informovala a mohla být z důvodu dalších opatření předána informace zástupcům Správy železnic.

Situace se však záhy stala mnohem vážnější, když se rozblikala světelná signalizace upozorňující na příjezd vlaku. Policistka se proto ihned po informování operačního střediska rozhodla podniknout okamžité kroky a sama běžela směrem k přijíždějícímu vlaku, aby strojvedoucího upozornila na překážku na přejezdu.

Díky rychlému a profesionálnímu jednání policistky Lucie se tak strojvedoucímu, panu Rostislavu Kučerovi, podařilo vlakovou soupravu, v níž cestovalo několik stovek pasažérů, zabrzdit a zastavit 15 metrů od zaklíněného kamionu.

Policistce a strojvedoucímu, panu Rostislavu Kučerovi, se tak podařilo zabránit hrozící tragédii - odvrátili možný střet vlaku s uvízlým kamionem a možným zraněním cestujících.

Její odvahu ocenil po zastavení soupravy i sám strojvedoucí vlaku, pan Rostislav Kučera, který následně policistku navštívil na policejním oddělení a s poděkováním za statečnost jí předal kytici.

Pprap. Lucie Ďoubalová

K PČR do Středočeského kraje nastoupila v roce 2008. Od počátku vykonává službu na Dopravním inspektorátu v Kutné Hoře. Motivací pro vstup do největšího bezpečnostního sboru pro ni byla různorodost práce u této složky a také práce s lidmi. Přijímací řízení pro ni nebylo v době jejího nástupu nijak náročné. Po fyzické stránce byla v dobré kondici a dle jejích slov se daly zvládnout další požadavky přijímacího řízení, tedy i psychologické testy. Svůj volný čas věnuje zejména rodině a svým dvěma dětem. Má ráda tanec a ráda si zaběhá, když zbyde čas. Policistka má za svou 15letou službu u Policie ČR na svém kontě ještě jeden významný čin. Spolu se svým kolegou se podílela na záchraně muže, který skočil z Malínského mostu v Kutné Hoře do kolejiště . . . a podařilo se jej zachránit.

Jak pprap. Lucii Ďoubalovou, tak i strojvedoucího, pana Rostislava Kučeru, ocenil jejich čin, v rámci slavnostního ceremoniálu v Muzeu Policie ČR 12. května 2023, 1. náměstek policejního prezidenta genmjr. Tomáš Lerch a ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brigádní generál Václav Kučera.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.

KUTNÁ HORA: Policistka zastavila vlak

KUTNÁ HORA: Policistka zastavila vlak.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum