Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistŽĎÁRSKO: Vandalismus

18. května 2023

ŽĎÁRSKO: Vandalismus

Světový pohár horských kol se obešel bez potíží. Policisté a kriminalisté územního odboru Žďár nad Sázavou ve spolupráci s kolegy z odboru pořádkové, dopravní a cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ukončili v neděli v podvečer bezpečnostní opatření, jehož hlavním cílem bylo zajistit bezpečnost a veřejný pořádek v souvislosti se Světovým pohárem horských kol v Novém Městě na Moravě. Důležitým úkolem policejních bylo také zajistit plynulost a bezpečnost v dopravě při příjezdu a rozjezdu návštěvníků. Důležité bylo také zabránit páchání zejména majetkové trestné činnosti jak v areálu tak v místech, kde našly zázemí sportovní cyklistické týmy z celého světa. Bezpečnostní opatření jsme zahájili ve čtvrtek 11. května a ukončili jej v neděli v podvečer po skončení sportovní akce.

V průběhu opatření jsme řešili případ neuvěřitelného vandalismu - v souvislosti se sportovní akcí došlo v noci z 12. na 13. května na území Nového Města na Moravě k vandalismu a hrubé výtržnosti. Skupinka mladíků poškozovala mezi půlnocí a jednou hodinou v noci veřejně prospěšná zařízení v centru města a poškodili i majetek dalších subjektů. Mladíci na náměstí poškodili směrový rozcestník , u něhož ohnuli osm ukazatelů, zničili dvě dopravní značky, ohnuli osm železných prutů ochranné klece stromu, ukopli litinový kryt u dvou odpadkových košů a obsah košů vysypali na zem. Z budovy prodejny otrhali plakáty, vytrhali ze stěny budovy držáky hromosvodu a vytrhli ze země před jedním z domů zasazenou břízu s opěrnou tyčí a opodál stromek pohodli na zem.

Policistům z obvodního oddělení Nové Město na Moravě v úzké součinnosti s místními strážníky Městské policie se podařilo skupinku pachatelů velice rychle vypátrat. Jednalo se o šest mladíků, kteří přijeli na světový pohár na brigádu. Večer se ale ve městě uvedli do podnapilého stavu, užívali také drogy a poté ve městě poškodili mobiliář a další zařízení. Policisté všechny mladíky ztotožnili, mladíci svého činu litovali a uvedli, že způsobenou škodu nahradí. To ale nemění nic na skutečnosti, že se všichni dopustili protiprávního jednání. Zatím jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví, ale právní kvalifikace jejich jednání se může ještě rozšířit o poškozování cizí věci, což bude závislé na stanovení výše způsobené škody.

V rámci dopravních kontrol na silnicích policisté zjistili alkohol u dvou řidičů motorových vozidel - v jednom dechová zkouška vykázala hodnotu do jednoho promile a řidič se dopustil přestupku v dopravě. Ve druhém případě vykázala u řidiče dechová zkouška hodnotu nad jedno promile alkoholu a čelí tak podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Do současné doby jsme nepřijali žádné oznámení a nemuseli v souvislosti se závody světového poháru řešit žádné případy majetkové trestné činnosti ani žádné mimořádné události.

FOTO: 1. - 4. Řádění skupinky mladíků. 5. Rozjezd zaparkovaných vozidel po ukončení poháru.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

ŽĎÁRSKO: Vandalismus

ŽĎÁRSKO: Vandalismus.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum