Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistČESKÉ BUDĚJOVICE: Opilý řidič

4. srpna 2023

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Opilý řidič

Ohrožení pod vlivem návykové látky. V hustém městském provozu narazil do druhého automobilu a ještě z místa ujel.

Další dopravní nehodu pod vlivem alkoholu během několika dnů, kdy množství převyšuje více jak 2 promile, vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté.

Ve středu v době kolem 13:50 hodin, řídil v Českých Budějovicích, po Nádražní ulici 37letý muž osobní motorové vozidlo tovární značky Volkwagen Passat, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem nákladu a hustotě provozu, kde před křižovatkou s ulicí Pekárenská a na úrovni baru Lucerna narazil do před sebou jedoucího vozidla tovární značky Mercedes-Benz. Po střetu na místě nezastavil, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového obrubníku a svislé dopravní značky a pak pokračoval v jízdě. Pak z vozidla odešel a na místo se vrátil až poté, co ho nalezla přivolaná hlídka policie.

Dopravní policisté vyzvali muže k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu přístrojem Dräger, kdy první měření vykázalo množství převyšující 2,3 promile a po pár minutách se výsledek mírně snížil, nikoli však o 10 %. Druhý řidič byl bez ovlivnění jakoukoli návykovou látkou.

Vzhledem k tomu, že řidič je cizí státní příslušnosti a byly dány důvody, že by se mohl vyhýbat trestnímu řízení, strážci pořádku ho po předchozím souhlasu státního zástupce zadrželi a umístili do policejní cely.

Zároveň ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Opilý řidič

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Opilý řidič.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum