Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistKOLÍN: Tragická nehoda tří dodávek

24. října 2023

KOLÍN: Tragická nehoda tří dodávek

Tragická nehoda tří dodávek uzavřela obchvat Kolína.

V pondělí 23. října krátce před půl desátou přijali středočeští hasiči od operačního střediska Policie ČR informaci o vážné dopravní nehodě tří dodávkových vozidel na 86. kilometru silnice první třídy č. 38 s několika zraněnými i zaklíněnými osobami.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události na jižním obchvatu města na úrovni obce Polepy vyslalo profesionální jednotku z centrální hasičské stanice v Kolíně - a to družstva z prvního i druhého výjezdu.

Po příjezdu jednotky na místo bylo upřesněno, že jde o čelní střet tří dodávkových automobilů. Ve dvou z nich zůstaly zaklíněné osoby. Hasiči obě zraněné osoby vyprostili pomocí hydraulického zařízení a předali je do péče posádkám zdravotnické záchranné služby. U prvního vyproštěného účastníka nehody zdravotníci ihned zahájili resuscitaci, která však nebyla úspěšná a lékař následně potvrdil exitus. Druhá vyproštěná osoba utrpěla těžká zranění.

Na místě nehody se nacházeli ještě další dva zranění – jeden s těžkým a druhý s lehkým poraněním. Těžce zraněné osoby byly po stabilizaci základních životních funkcí ransportovány do nemocnic tletecky vrtulníky, které přiletěly z Prahy a Hradce Králové. Lehce zraněná osoba byla převezena k dalšímu ošetření do kolínské nemocnice pozemní cestou. Hasiči připravili místa na přistání vrtulníků a na havarovaných vozidlech udělali nezbytná protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.

Provoz na obchvatu Kolína byl po celou dobu zásahu zastaven a policejní hlídky řídily z obou směrů odklon po vedlejších silnicích. Velitel zásahu nechal na místo povolat silničáře na pomoc s úklidem trosek a uniklých provozních kapalin, aby byla doprava na velmi vytížené pozemní komunikaci po odjezdu záchranných složek co nejdříve obnovena. Jednotka ukončila zásah deset minut po poledni.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

KOLÍN: Tragická nehoda tří dodávek

KOLÍN: Tragická nehoda tří dodávek.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum