Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistHUMPOLEC: Tragická nehoda

HUMPOLEC: Tragická nehoda.


 
 
 
 
 
 
 

HUMPOLEC: Tragická nehoda

29. listopadu 2023

HUMPOLEC: Tragická nehoda 4 nákladních vozů

Zpráva bude postupně aktualizována...

Náročný den pro policisty i statní složky IZS

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina - Včerejší vývoj počasí na Vysočině způsobil značné komplikace především v dopravě. Policisté na integrovaném operačním středisku přijali téměř 120 různých oznámení, když více než polovina se jich týkala problémů v dopravě, dopravních nehod a problémů se sjízdností, Nejhorší situace panovala večer na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Policisté v Kraji Vysočina vyjížděli celkem ke 34 dopravním nehodám. Velké komplikace se sjízdností byly na dálnici D1, kde jsme od večera řešili několik drobných nehod a poté v noci vážnou nehodu, která si vyžádala bohužel lidský život.

Oznámení o této dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 v blízkosti sjezdu z dálnice na 90. kilometru u Humpolce, jsme přijali včera ve 23:10 hodin. Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. V místě havarovaly postupně čtyři kamiony.  Vyhodnocením kamerových záznamů a šetřením na místě policisté  zjistili, že řidič nákladní soupravy složené z tahače a návěsu jedoucí ve směru jízdy na Brno dostal smyk a s jízdní soupravou prorazil svodidla do protisměru  - tedy do jízdního pásu na Prahu. V tomto místě byl  vlivem dopravní nehody neprůjezdný levý jízdní pruh na Prahu. V tu dobu ve směru jízdy na Prahu jel řidič s nákladní soupravou složenou z tahače a  návěsu, který reagoval na dopravní nehodu  - tedy havarované vozidlo v levém jízdním pruhu a začal prudce brzdit. Ke střetu vozidel nedošlo, ale jeho vozidlo se dostalo do smyku a zlomilo se do „jedničky. Následně řidič zastavil s jízdní soupravou částečně v pravém  jízdním pruhu  a z vozidla vystoupil. V místě už zastavila policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov.  Následně k místu přijížděl od Brna řidič s nákladní soupravou složenou z tahače a návěsu, který začal také prudce brzdit a jeho vozidlo dostalo smyk. Řidič strhl řízení do levého jízdního pruhu, kde narazilo do stojícího kamionu a zřejmě srazilo jeho řidiče, který byl mimo vozidlo, Tento řidič utrpěl těžké zraněně, kterému na místě podlehl. K místu přijížděl další řidič s nákladní soupravou složenou z tahače a návěsu. I tento řidič začal brzdit, ale již nedokázal zabránit střetu a narazil do obou nákladních vozidel, které v místě stály po předchozí nehodě. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče jednoho z kamionů, který byl z místa nehody převezen do nemocnice v Pelhřimově a po ošetření byl propuštěn. Při řešení situace na místě byl lehce zraněný zasahující policista. I ten byl převezen do zdravotnického zařízení k ošetření.

Dálnice ve směru na Prahu byla neprůjezdná, když se v noci podařilo zprůjezdnit sjezd z dálnice D1 na 90. km u Humpolce, policisté v tomto místě stahovali auta z dálnice a znovu je  naváděli na dálnici na nájezdu u Humpolce směrem na Prahu. Toto regulování dopravy si celou noc vyžádalo přítomnost několika policejních hlídek. Další policisté ohledávali místo nehody a zajišťovali její dokumentaci. Vyprošťování havarovaných vozidel a úklid komunikace, včetně opravy středových svodidel trvalo ještě ráno – tedy v současné době. Nelze zatím odhadovat, kdy bude  místo ve směru na Prahu plně průjezdné. Směr na Brno byl v místě s opatrností průjezdný a je tomu tak i nyní. I dneska apelujeme na řidič, aby dbali při jízdě zvýšení opatrnosti.

Noční dopravní nehoda má tragické následky. Zemřel při ní řidič kamionu, další řidič kamionu se lehce zranil. Lehké zranění utrpěl také zasahující policista. V místě stále pracují odtahové služby a policisté odklánějí u Humpolce dopravu přes sjezd a nájezd na D1.

Včera, v úterý 28. listopadu 2023 ve 23:13 v noci, vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanic Humpolec a Pelhřimov k dopravní nehodě na dálnici D1 u Humpolce.

Na dálnici D1 u Humpolce, došlo včera v noci k tragické nehodě čtyř nákladních automobilů. Dvě zraněné osoby a jedna osoba zemřela. Jednotka hasičů provedla zajištění místa nehody a likvidaci úniku pohonných hmot. Spolupráce se složkami IZS.

Zasahující technika na místě: Stanice Humpolec - cisternová automobilová stříkačka 30, rychlý zásahový automobil, pila kotoučová se spalovacím motorem. Stanice Pelhřimov - cisternová automobilová stříkačka, automobilový nosič kontejnerů, elektrocentrála přenosná se spalovacím motorem a kontejner technický.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina a Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum