AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistMORAVA: 48 cizinců v kamionu

6. listopadu 2020

MORAVA: V kamiónu se tísnilo osmačtyřicet cizinců

Při kontrole nákladu v Podivíně přístroj signalizoval přítomnost několika desítek osob. 

Rutinní kontrola kamiónu a jím přepravovaného nákladu přinesla ve čtvrtek odpoledne celníkům na jihu Moravy nečekaný výsledek. Na odstavené ploše v Podivíně přístroj objevil v útrobách návěsu s tureckou registrační značkou nemalé množství osob. Když policisté v podvečer nákladový prostor otevřeli, vystoupilo z něj osmačtyřicet lidí, mezi nimi jedna žena.

Foto Policie ČR

Jedenatřicet z cizinců uvedlo, že jsou ze Sýrie, zbývajících sedmnáct pak hlásilo tureckou státní příslušnost. Převážně mladí lidé údajně postupně nastoupili do nákladového prostoru v některé z balkánských zemí. Uvedli, že mají namířeno do západní Evropy, do Německa, případně do Holandska. Cizinci, kteří byli po strastiplné cestě v relativně dobrém zdravotním stavu, nepotřebovali zdravotnickou pomoc. Vedle pití dostali i něco málo jídla. V chladném večeru zajistili hasiči pro migranty deky. Všechny osoby včetně dvou tureckých řidičů policisté zadrželi. V případě šoférů bude policisty zajímat, jakou roli v celém případu hrají. V především logisticky náročné akci musí policisté u migrantů zjistit jejich totožnost, provést identifikační úkony. Lékař ještě před odjezdem k nutným úkonům provedl u všech test na Covid-19. Ten byl u všech negativní. V průběhu noci byli běženci eskortováni na služebny cizinecké policie v celé republice. Tam budou také vyslechnuti. Policie nadále zjišťuje okolnosti případu.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje.

MORAVA: 48 cizinců v kamionu

MORAVA: V kamiónu se tísnilo osmačtyřicet cizinců

Při kontrole nákladu v Podivíně přístroj signalizoval přítomnost několika desítek osob. 


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum