AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistVYŠKOVSKO: Pohotová reakce zabránila katastrofě

2. března 2021

VYŠKOVSKO: Pohotová reakce zabránila katastrofě

Ve správním řízení hrozí řidiči tučná pokuta.

Bleskově zareagoval policista hlídkového vozu na silnici u Velešovic na Vyškovsku. Na poslední chvíli si totiž všiml nákladního automobilu, který se z husté mlhy proti němu nečekaně vyřítil, a těsně se mu vyhnul. K tragickému střetu málem došlo v pátek dopoledne na silnici mezi Holubicemi a Slavkovem. Jakmile policisté hazardéra zastavili, začal se vymlouvat. Údajně jej do protisměru mělo vytlačit neznámé vozidlo, to však vyloučil šofér bílé dodávky jedoucí za ním. Ten uvedl, že nákladní automobil z ničeho nic přejel dvě plné čáry a málem do policistů narazil. Nebezpečný manévr tak byl postoupen do správního řízení, kde pak řidiči za přestupek hrozí vysoká sankce.

Záběr z videa

Není to dávno, kdy jsme informovali o dvou dopravních nehodách, ve kterých určitou roli sehrála i snížená viditelnost. Apelujeme na řidiče, jízda za mlhy má svá rizika. Všichni by si tak měli pamatovat, že mohou jet jen takovou rychlostí, na kterou jsou schopni bezpečně vozidlo zastavit. Dále nesmíme zapomenout, že pravděpodobnost usmrcení za mlhy je téměř dvojnásobná oproti běžné nehodě. Buďte proto na svých cestách velmi opatrní.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum