Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistJINDŘICHŮV HRADEC: Gentleman silnic

31. července 2023

JINDŘICHOHRADECKO - TŘEBOŇSKO: Gentleman silnic

Za záchranu života získali titul Gentleman silnic. Pohotovou reakcí zachránili lidský život.

V pátek 28. července 2023 proběhlo v budově Městského úřadu v Lomnici nad Lužnicí slavnostní ocenění pana Milaberského, který společně s panem Kubo (který se z dnešního předání ocenění omluvil) vyprostil dne 27. března 2023 okolo půl desáté dopoledne seniorku z havarovaného vozu. K nehodě došlo mezi Lomnicí nad Lužnicí a Dolními Slověnicemi. Vozidlo vyjelo mimo silnici, převrátilo se a skončilo na střeše v rybníce. Oba společnými silami přitáhli vozidlo ke břehu a zachránili z něj sedmdesátiletou řidičku.

Pan Milaberský obdržel certifikát a titul „Gentleman silnic“, které mu předal ředitel projektu Gentleman silnic pan Mgr. Jan Marek. Slavnostního předání se zúčastnila i vedoucí obvodního oddělení policie v Třeboni npor. Bc. Kateřina Vaníčková, která oceněnému poděkovala a vyzdvihla jeho rychlou reakci a příkladnou spolupráci s panem Kubo. Poděkování také dále vyslovil i starosta Lomnice nad Lužnicí pan Petr Krejník a Krajský koordinátor BESIPU pro Jihočeský kraj Václav Kovář.

Gentleman silnic je společný projekt Policie České republiky a Generali České pojišťovny, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Od té doby převzalo ocenění již 223 lidí po celé České republice. Nově ocenění „Gentlemani silnic“ jsou tedy již 222. a 223. drželi tohoto titulu.

Muži byli za tento čin také oceněni dne 19. května 2023 pamětní mincí ředitele Jihočeské policie brigádního generála Mgr. Bc. Luďka Procházky viz. tisková zpráva:

http://krimi.mnoho.info/2171

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

JINDŘICHŮV HRADEC: Gentleman silnic

JINDŘICHŮV HRADEC: Gentleman silnic.


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum